Op deze gewassen inkttekening heeft Theo Daamen de geschiedenis in beeld gebracht van Jaël die de krijgsheer Sisera ter dood brengt.


Het Bijbelverhaal:

Twintig jaar lang had het volk van Israël gezucht onder het wrede bewind van Jabin, de koning van Kanaän en Sisera, diens legeraanvoerder. Toen waren de Israëlieten in opstand gekomen. Onder aanvoering van krijgsoverste Barak versloeg een leger van tienduizend man de Kanaänieten. Sisera wist echter te ontkomen en vluchtte in de tent van Jaël, de vrouw van een van zijn bondgenoten. Zij ontving hem gastvrij en gaf hem te drinken, maar toen hij uitgeput in slaap was gevallen doodde ze hem door een tentpen door zijn hoofd te slaan. Jaël gold als een listige vrouw die een sterke man te gronde had gericht, maar haar daad werd ook als heldhaftig gezien omdat zij het Joodse volk van zijn vijand had verlost.


Biografie Theo Daamen:

Theodorus (Theo) Daamen geboren 8 juli 1939 overleden 29 januari 2021was een Nederlands beeldend kunstenaar, graficus, etser, schilder en tekenaar. Theo Daamen kreeg zijn opleiding aan de Rijksnormaalschool voor Teekenondewijzers Amsterdam. Theo Daamen woonde en werkte in Amsterdam en deelde daar zijn kelderatelier met zijn vrouw en keramiste Heidi Daamen-Meijer. Zijn onderwerpen waren mensen, figuren, dieren en portretten. Theo Daamen was lid van de kunstenaarsverenigingen Arti et Amicitiae Amsterdam en Vereniging de Keerkring Amsterdam.

Tentoonstellingen:

1971 Solo tentoonstelling Gemeentemuseum Den Haag.

Exposities en presentaties:

1967 Hedendaags Nederlands Grafiek
1969 Vereniging de Keerkring Amsterdam
1969 Realiteitenkabinet
1971 Vereniging de Keerkring Amsterdam
1971 Theo Daamen
1972 Vereniging de Keerkring Amsterdam
1973 Vereniging de Keerkring Amsterdam “Hommage aan Rudi Bierman”
1981 Vereniging de Keerkring Amsterdam
1981 De Onafhankelijken (Kunstenaarsvereniging )
1983 De Onafhankelijken (Kunstenaarsvereniging )
1988 Galerie Petit Amsterdam
1988 Grafiek Nu 3 Singer Museum Laren
1990 Grafiek Nu 4 Singer Museum Laren
1990 Vereniging de Keerkring Amsterdam
1992 Lijstenmakerij Partout 25 jarig jubileum
1992 Grafiek Nu 5 Singer Museum Laren
1998 Tekenen voor Amsterdam: het Gemeentearchief te gast in het Stedelijk Museum
2002 Voerman Museum Hattem “Van goden en mensen”
2003 40 jaar retrospectieve
2006 Beelden aan de Vecht Maarsen
2007 Kunstbeurs Realisme 07 Amsterdam
2008 Galerie Petit Amsterdam samen met keramiste Heidi Daamen-Meijer.
2010 Galerie Petit Amsterdam veertig jarig Jubileum.

Prijzen:

Theo Daamen won in 1967 de Willink van Collenwedstrijd.

Werk van Theo Daamen bevindt zich in de collecties van het Rijk, het Rijksmuseum Amsterdam, het Stedelijk Museum Amsterdam, het Stedelijk Museum Breda, The Lefebre Gallery in New York en in particuliere verzamelingen.

Zie ook de gewassen inkttekening van Theo Daamen op onze website.