Gebroeders van Paridon:

Omstreeks 1905 begonnen de drie broers Pieter (Piet) 1876-1951, Peter 1885-1928 en Hendrik (Henk) Van Paridon 1887-1956 een atelier in de Rozenstraat 52 in de Amsterdamse Jordaan, waar zij van “Paridur” (een versterkt soort gips) beelden maakten van componisten en mythologische figuren. Later gingen de Van Paridons afkomstig uit een katholieke familie uit Baarn over op het maken van religieuse beelden waaronder: grote kerkbeelden voor in de kerk (die afname hadden in binnen- en buitenland), maar ook kleinere beelden die men in de huiskamer kon plaatsen.

Opening kunsthandel:

Na het overlijden van Peter van Paridon in 1928 openden de twee overgebleven broers, Piet en Henk in mei 1929 de winkel op de N.Z. Voorburgwal onder de naam “Van Paridons’s Religieuze Kunsthandel” en werd het atelier in de Rozenstraat 52 uitgebreid met de panden Rozenstraat 44 en 48.

Tweede generatie:

Toen in 1956 Hendrik (Henk) de laatste van de drie broers overleed nam de tweede generatie Pieter en Joop van Paridon het over. De broers werkten samen met beeldhouwers, als Jan Verdonk uit Den Bosch, die beelden ontwierp in Toorop-stijl.

In 1980 werden de ateliers in de Rozenstraat verkocht en ging de winkel op de Nieuwezijds Voorburgwal zelfstandig verder onder leiding van Joop van Paridon en zijn vrouw Gertrude.

Overname en sluiting:

In 2001 namen de monniken van de Benedictijner Abdij van Egmond de winkel over van de zusters Patricia en Machteld Honig die tot dan de opvolgers van de gebroeders van Paridon waren.

In 2011 tien jaar na de overname van de Benedictijner Abdij van Egmond sloot de winkel zijn deuren.