Cees Bantzinger “Mijn hele leven heb ik vrouwen getekend, omdat zij het mooiste creatuur der schepping zijn.”
Cornelis Adrianus Bernardus (Cees) Bantzinger geboren 15 juli 1914 in Gouda overleden 5 februari 1985 in Amstelveen was een Nederlands tekenaar, aquarellist, pentekenaar en lithograaf. Cees Bantzinger kreeg zijn opleiding aan het Instituut voor Kunstnijverheid Amsterdam (de latere Gerrit Rietveld Academie) en de avondklassen van de Rijksacademie van beeldende kunsten Amsterdam.
Bantzinger ondernam vele reizen door onder andere: India, Portugal, Israël, Griekenland, Japan en de Verenigde Staten.
Cees Bantzinger’s onderwerpen bij zijn vrije werk waren portretten, figuren en naakten die hij tekende naar levend model. Dit modeltekenen deed hij niet alleen in zijn atelier in Amstelveen maar ook in de Académie de la Grande Chaumière in Parijs, waar hij minstens één keer per jaar naartoe ging. Ook tekende hij veel zelfportretten maar portretteerde ook beroemdheden en mensen die hij tegenkwam in café of theater. Tevens was Cees Bantzinger rechtbanktekenaar en was hij illustrator bij dag- en weekbladen zoals: Elsevier, Vrij Nederland en Het Vrije Volk.
Het werk van Cees Bantzinger is opgenomen in de collectie van het Prentenkabinet van het Rijksmuseum Amsterdam, het Letterkundig Museum Den Haag (nu het Literatuurmuseum), Bijzondere Collecties van de Universiteit van Amsterdam en het Persmuseum.
Een treurig ongeval, dat later een zelfmoord bleek te zijn, maakte een eind aan het leven van deze begaafde kunstenaar.